Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Urnik 2019

OTVORITVENI DOGODEK

27. februar 2019
19.00 ►Moderna galerija

Umetniško vodenje otvoritve: Andreja Rauch Podrzavnik
TRAJANJE – MINEVANJE in video skica DSPS25
Produkcija: Federacija v sodelovanju z MG+MSUM

PODELITEV NAGRADE KSENIJE HRIBAR ZA ŽIVLJENJSKO DELO 

Vstop prost.

IZBRANE PREDSTAVE GIBANICE 2019

 

28. februar 2019
17.00 ►Center kulture Španski borci

Jurij Konjar, Andreja Podrzavnik, Jaka Šimenc, Blaž Celarec:
ČETRTEK OB PETIH

 

28. februar 2019
19.00 ►Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana

Matija Ferlin:
STAGING A PLAY: ANTIGONA
Produkcija: Emanat

 

28. februar 2019
20:30 ►Cankarjev dom | Linhartova dvorana

Žigan Krajnčan, Gašper Kunšek, Jan Krmelj:
CHORUS
Produkcija: CUK Kino Šiška in Exodos Ljubljana
Koprodukcija: Alien Express, Plesna šola Urška, Urban Roof

 

28. februar 2019
22:00 ►Cankarjev dom | Štihova dvorana

Urša Sekirnik:
RADIO HIT
Produkcija: KUD NUM

 

1. marec 2019
16:00 ►Plesni Teater Ljubljana

Ana Romih in Beno Novak:
KONCERT TELESA
Produkcija: KUD Qulenium Ljubljana

Veronika Valdes:
ZAKLENJENO
Produkcija: JSKD in Plesni studio Intakt

 

1. marec 2019
18:00 ►Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana

Marko Mandić, Leja Jurišić:
SKUPAJ
Produkcija:Pekinpah in Via Negativa
Koprodukcija: CUK Kino Šiška

 

2. marec 2019
16.00 ►Cankarjev dom | Linhartova dvorana

Snježana Premuš, Rok Vevar:
POIESIS SEBSTVA
Produkcija: Zavod Federacija Ljubljana
Koprodukcija: Bunker, Ljubljana
Rezidenca 2016:Tanzfabrik Berlin

 

2. marec 2019
18.00 ►Plesni Teater Ljubljana

Maša Kagao Knez:
KONCERT ZA MAM
Produkcija: Studio 25

 

2. marec 2019
20.00 ►Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana

Irena Tomažin Zagoričnik:
MES(T)O GLASU
Produkcija: Emanat
Koprodukcija: Sploh
Partner: Bunker/SMEEL

ZATVORITVENI DOGODEK

 

2. marec 2019
21.30
SLOVESNA PODELITEV NAGRAD GIBANICE 2019 IN NAGRAD KSENIJE HRIBAR

Vstop prost.

SPREMLJEVALNI PROGRAM

 

27. februar 2019
16.30 ►Moderna galerija
PREDSTAVITEV KNJIŽNJIH IZDAJ

→ Skupnost emancipiranih teles: Metodologije beleženja slovenskih avtoric sodobnega plesa 1
(uredili: Andreja Kopač in Maja Šorli; izdajatelj: Emanat)
Knjigo bosta predstavili urednici: Andreja Kopač in Maja Šorli

→ Dan, noč + človek = ritem: Antologija slovenske sodobnoplesne publicistike 1918–1960
(izbral in uredil: Rok Vevar; urednica zbirke: Amelia Kraigher, urednik: Gregor Moder; izdajatelji:
Maska, zavod za založniško, kulturno in producentsko dejavnost, Nomad Dance Academy Slovenia, Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti)
Knjigo bo predstavil urednik: Rok Vevar

→ DSPS 25+ 
Predstavitev posebne številke revija Maska ob 25. obletnici Društva za sodobni ples Slovenije
(urednice številke: Andreja Kopač, Alja Lobnik, Pia Brezavšček; izdajatelj: Maska in DSPS)
Dvojezično številko bodo predstavile njene urednice: Andreja Kopač, Alja Lobnik, Pia Brezavšček

Vstop prost.

 

27. februar 2019
21.30 ►Klub Gromka, Metelkova mesto
Urška Vohar (Matilda Buns):
TATOVI PODOB PREDSTAVLJAJO: MATILDA IN NJENE ŽEMLJICE
Produkcija: Emanat

OKROGLI MIZI

 

28. februar 2019
11.00 ►Cankarjev dom | Klub Lili Novy

→ IZOBRAŽEVANJE NA PODROČJU SODOBNEGA PLESA:
POTENCIALI IN NUJNI UKREPI
Sodelujejo: Dorota Sosnowska (Univerza v Varšavi, Poljska), Maja Delak (SVŠGUGL in Emanat, Slovenija), Nina Meško (Javni sklad za kulturne dejavnosti), Nataša Bucik (Ministrstvo za kulturo RS, Direkotrat za ustvarjalnost)
Moderira: Andreja Kopač

Vstop prost.

 

1. marec 2019
11.00 ►Cankarjev dom | Klub Lili Novy

→ INSTITUCIONALIZACIJA SODOBNEGA PLESA: NADALJNI KORAKI
Sodelujejo: Ivana Ivković (dramaturginja in članica BADCo, Zagreb), Claire Verlet (Theater de la Ville, Pariz, Francija), Rainer Hofmann (Spring Performing Arts Festival,Utrecht, Nizozemska), Kira Kirsch (umetniška vodja BRUT, Dunaj, Avstrija), Rok Vevar (publicist in teoretik, Slovenija), Mateja Demšič (vodja oddelka za kulturo pri MOL)
Moderira: Pia Brezavšček

Vstop prost.

DISKUSIJSKI DOGODEK

 

2. marec 2019
11.00 ►Cankarjev dom  | Dvorana M3

NOVI EKSPRESIONIZMI? TENDENCE V SLOVENSKEM SODOBNEM PLESU
Pogovor z avtorji predstav Gibanice 2019
Udeleženci: Urša Sekirnik; Leja Jurišić in Marko Mandić; Ana Romih in Beno Novak; Veronika Valdes; Irena Tomažin; Maša Kagao Knez; Žigan Kranjčan; Jurij Konjar; Snježana Premuš in Rok Vevar; Matija Ferlin
Moderatorka: Alja Lobnik

Vstop prost.