Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Follow Us

Hiša Dom

Hiša Dom (A House a Home) izhaja iz kratkih zgodb ženskih avtoric (Clarice Lispector, Alice Munro, Kate Chopin), ki naslavljajo teme ženske in življenjskih sokov, doma, družine in odsotnosti. Vsebinsko nadaljuje temo družinskih in medgeneracijskih odnosov ter različnih vlog ženske-umetnice, ki so bile v središču že v predstavi Oh, kako zelo običajno (Oh, How Very Ordinary).

Predstava se odvija pri avtorici doma, v stanovanju-kuhinji postavljenem na miniaturnem odru, kjer prepleše različne situacije, ki se prepletajo z osebnim in dejanskim okvirom predstave. Ujetost v majhnem prostoru in možno ujetost ženske v specifičnih vlogah pa bolj kot na pozicijo žrtve skozi humor usmerja v vprašanje svobode, živosti in možne magičnosti vsakdana. Predstava je tako prostor v katerem si ženska-umetnica-avtorica z vsemi življenskimi aspekti, ki so lastni njeni poziciji, vzame prostor in jih postavlja na oder v enkovredno, a kompleksno, včasih težko pomirljivo, razmerje.

Avtorska predstava Katje Legin
Izvedba: Katja Legin in gostje
Koncept prostora: Branko Hojnik, Tomi Janežič
Scenografija: Branko Hojnik
Kostumografija: Marina Sremac
Oblikovanje zvoka: Tomaž Grom
Glas: Anja Novak
Sodelavka v delu procesa: Kaja Lorenci
Umetniško svetovanje: Tomi Janežič
Produkcija: Studio za raziskavo umetnosti igre
Partnerji: Društvo Studio za raziskavo umetnosti igre (UC Krušče), Bunker, Nagib Maribor
Izvršna producentka: Petra Hazabent
Podprto s strani Mestne občine Ljubljana in Ministrstva za kulturo RS.
Trajanje predstave: 70 minut

Katja Legin (1985) deluje na področju uprizoritvenih umetnosti predvsem kot performerka/plesalka in avtorica, vendar v različnih ustvarjalnih procesih sodeluje v zelo različnih vlogah. Ples ji je domač, iz njega izhaja, a ga hkrati vidi kot zgolj enega od možnih oblik komuniciranja, zato v svojem ustvarjanju posega tudi po gledališkem, literarnem, vizualnem, filmskem. S svojimi predstavami je bila povabljena na različne festivale in gostovala v regiji. Leta 2017 je prejela nagrado Ksenije Hribar za izjemno performativno delo, knjigo Dvojnosti:Performer in njegovo delo ter ustvarjanje v No!training Labu.